Pożyczka pod zastaw nieruchomości

Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest terminem mylącym. Jeżeli decydujemy się na zabezpieczenie kredytu nieruchomością, to należy pamiętać, że bank ustanowi na nieruchomość hipotekę. Dlatego już na samym początku warto wspomnieć, że mówimy tu o pożyczce hipotecznej, czyli obciążenie spoczywające na nieruchomości jest ujawnione w prowadzonej księdze wieczystej.

Tego typu rozwiązanie posiada jednak wiele zalet. Przede wszystkim mówimy tu o możliwości ubiegania się o kredyt w sytuacji, gdy nasza zdolność kredytowa jest niewystarczająca. Sytuacja w której jesteśmy w posiadaniu nieruchomości pozwala nam także na podwyższenie kwoty o jaką chcemy się ubiegać. Dodatkowo należy też wspomnieć, że takie rozwiązanie jest tańsze od kredytu gotówkowego, czy kredytu na samochód, a my nie jesteśmy zobowiązani do poinformowani banku o celu, na jakie pożyczka ma zostać przeznaczona.

W celu sprawdzenia czy taka pożyczka będzie dla nas opłacalna należy wykonać szereg obliczeń, a my sami musimy wziąć pod uwagę zarówno nasze możliwości jak i oczekiwania finansowe, ale także sytuację, w której bank poprosi nas o przedstawienie wyceny tej nieruchomości. Może się to wiązać z koniecznością zatrudnienia rzeczoznawcy, który przygotuje dla nas szacunkową wycenę.

Oczywiście będzie wiązać się to z dodatkowymi kosztami, które w tym wypadku będą zależeć od wielkości i usytuowania nieruchomości – są to koszty w graniach od 500 do nawet 1500 złotych. Warto też zaznaczyć, że w przypadku kredytu hipotecznego najczęstszą grupą osób, która decyduje się na kredyt, są osoby, które chcą posiadać swoje cztery kąty lub przeznaczyć pożyczone pieniądze na modernizację i remont mieszkania lub domu.

W przypadku pożyczki hipotecznej, pieniądze, które otrzymamy mogą być przeznaczone na dowolnie wybrany cel. W takim wypadku pożyczka hipoteczna jest także tańsza od kredytu, co wynika z faktu zabezpieczenia interesu banku. W chwili obecnej każdy bank oferuje zarówno pożyczki jak i kredyty hipoteczne.

Różnica polega jednak w szczególności na różnicy w wysokości oprocentowania. Dlatego przed podjęciem decyzji proponujemy skontaktować się z nami, abyśmy wspólnie mogli wybrać najlepszą opcję pożyczki.

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus