Oddłużanie firm

Oddłużanie firm stało się w ostatnich latach dość popularną definicją, a także bardzo dobrze znanym stwierdzeniem. Jest to definicja dotycząca pojawienia się w przedsiębiorstwie problemów finansowych, związanych z terminową obsługą zobowiązań. W większości wypadków, kiedy firmy popadają w kłopoty sięgają po pomoc do banków, w celu załatwienia kredytu na spłatę bieżących rat, nie licząc się z sytuacją, że popadają w błędne koło. Jeden kredyt chcą zastąpić drugim, a suma zobowiązań zamiast maleć to rośnie.

W takich wypadkach bardziej oczywista i realna w wykonaniu jest konsolidacja kredytów, która jest ekonomicznie uzasadniona. Pojawia się możliwość spłacania jednej niższej raty, niż kilku o większym nakładzie finansowym. Niestety bardzo często zdarza się jednak, że kredytobiorcy podchodzą lekceważącą do problemu. Nie jest to jednak wyjście z trudnej sytuacji, ponieważ jeżeli dłużnik ma problem ze spłatą kilku zobowiązań to zarówno z jednym także może wystąpić ten sam kłopot.

Dlatego w takich sytuacjach banki tracą zaufanie i po prostu nie udzielą takiego kredytu. Istnieje produkt nazwany kredytem oddłużeniowym (pożyczka konsolidacyjna na spłatę zadłużeń), która nie jest jednak opcją dostępną dla wszystkich. Jest to kredyt przyznawany osobom, które spełniają bardzo ściśle przestrzegane normy. Przede wszystkim mowa tu o zabezpieczeniu stanowiącym około 150% wartości wnioskowanej kwoty.

Jeżeli przedsiębiorca nie spłaca swoich zobowiązań od dłuższego czasu, została wobec niego wszczęta procedura egzekucji komorniczej lub otrzymała wypowiedzenie umowy, to na samym początku zostają wykluczone z możliwości przyznania takiego kredytu. Warto także pamiętać, że od kredytu oddłużeniowego nasze zobowiązania nie zmaleją, a wręcz przeciwnie wzrosną.

Dlatego w przypadku trudnej sytuacji najprostszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z naszym doradcą, aby przedstawił Państwu wszystkie możliwości i opcje, które w danej sytuacji możemy wykorzystać. Pomoc w oddłużeniu firmy lub zmniejszeniu raty kredytu są często uznawane za jedyne możliwości osób starających się o pomoc. Niestety nie dotykają głównego powodu, a mianowicie źródła zadłużenia.

Dlatego też naszą pomoc rozpoczynamy od znalezienia powodów dla których firma zaczęła mieć problemy finansowe. Dopiero po rozpoznaniu genezy problemów możemy przedstawić Państwu najlepszą opcję naprawczą.

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus