Kredyt odnawialny

Kredyt odnawialny jest często powiązany z rachunkiem osobistym, dlatego też traktowany jest jako stała część pakietu w ramach porozumienia o rachunku oszczędnościowo rozliczeniowym. Nie jest on jednak oficjalnie opisany i zdefiniowany. Przyjmuje się jednak , że jest to kredyt, z którego możemy korzystać w całości lub częściowo – w zależności od informacji zawartych w umowie.

Kredyt odnawialny często mylony jest z debetem. Należy w tym miejscu zaznaczyć,
że największą różnicą pomiędzy nimi jest fakt, że debet jesteśmy zmuszeni spłacić pod koniec miesiąca, natomiast w przypadku kredytu odnawialnego mamy na to 12 miesięcy od daty przyznania nam limitu kredytowego lub innych informacji zawartych w umowie pomiędzy stronami.

Jak wskazuje sama nazwa produktu, a także największa zalety tego rodzaju kredytu – to odnawialność. Możemy w całości lub też częściowo wykorzystać jego nakład, a każda wpłata na nasze konto spowoduje zmniejszenie zadłużenia, a dzięki temu otrzymamy możliwość ponownego skorzystania z dodatkowych pieniędzy. Dzięki temu każdy klient może uniknąć dodatkowych wizyt w banku, podpisywanie kolejnych dokumentów i sprawdzania zdolności kredytowej.

Warto też wspomnieć o jednym z największych plusów wykorzystania takiego rozwiązania, a mianowicie mowa tu o odsetkach, które w przypadku kredytu odnawialnego liczone są od kwoty, którą wykorzystamy, a nie jak w większości przypadków od całej kwoty kredytu. Nawet jeżeli wystąpi sytuacji, w której nie spłacimy całej kwoty zadłużenia, to odsetki w dalszym ciągu będą liczone od kwoty pomniejszonej, a nie całej sumy pożyczki.

Opcja kredytu odnawialnego jest stosowana dosyć powszechnie, natomiast należy się liczyć
z sytuacją, iż jedynie osoby, które posiadają dobrą historię rachunku osobistego, gwarantującą systematyczne wpływy na rachunek bankowy mogą liczyć na przyznanie kredytu. Dlatego warto przed wystąpieniem o wniosek na ten kredyt sprawdzić, czy nasze dochody i historia operacji są wyrównane i księgowane w sposób regularny. W innym wypadku może stanowić to problem z przyznaniem kredytu.

Ważnym elementem dotyczącym przyznania pożyczki jest wysokość miesięcznych dochodów. Należy liczyć się z sytuacją iż większe dochody będą stanowiły możliwość otrzymania większego limitu kredytowego. Należy wspomnieć tu także o nielogicznych negatywnych stronach kredytu odnawialnego, a mianowicie nieprzerywanej dostępności oferowanej nam gotówki.

Dlatego też kredyt ten zalecany jest osobom rozsądnym, które potrafią gospodarować swoimi środkami finansowymi i nie popadać w niepotrzebną rozrzutność. Radzimy więc, aby ten kredyt traktować jako zabezpieczenie w przypadku nieprzewidzianych wydatków, a nie jako źródło finansowania naszych chwilowych zachcianek.

Zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą, który wskaże Państwu najkorzystniejszy kredyt odnawialny i pomoże w wypełnieniu wszelkich formalności. Nie warto przy wyborze kredytu odnawialnego kierować się przyzwyczajeniem do banku, bo taka “wygoda” może być znacznie bardziej kosztowna.

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus