Kredyt obrotowy

Kredytem obrotowym nazywamy produkt bankowy, którego przeznaczeniem jest finansowanie działalności gospodarczej przedsiębiorstwa. Uwzględniamy w tym: pokrycie części zatrudnienia pracowników, koszty administracyjne, bieżące zakupy itp. Kredyt obrotowy pozwala zapewnić firmie płynność finansową, a co za tym idzie uregulowanie aktualnych zobowiązań, jeżeli przedsiębiorstwo nie posiadania w danej chwili gotówki lub jest ona zamrożona.

Jeżeli należymy do grona aktywnych przedsiębiorców, to jest to równoznaczne z potrzebą stałego dostępu do środków finansowych, w celu zaspokojenia i realizacji naszych celów biznesowych. Dodatkowo od płynności finansowej może zależeć powodzenie przedsiębiorstwa i jego utrzymanie się na rynku. Rozwiązaniem w tym kierunku są właśnie kredyty obrotowe, ale nie zawsze też okazują się naszym najlepszym rozwiązaniem.

Tak zwane „obrotówki” kierowane są, jako środki na bieżące działania firmy. Kredyt ten jest uważany jako bardzo elastyczne rozwiązanie finansowe, w szczególności dla osób, które w danej chwili potrzebują na przykład zakupić nowy sprzęt, spłacić zobowiązania lub są zmuszeni do długiego oczekiwania na spłatę zadłużeń od klientów.

Kredyt obrotowy należy do grupy kredytów krótkoterminowych i zwykle udzielany jest na okres krótszy niż rok, chyba, że umowa zawarta pomiędzy stronami zakłada inaczej. Warto też zaznaczyć, że pożyczka może być udostępniona zarówno w rachunku bieżącym, jak również jako rachunek kredytowy. Nie posiada on również harmonogramów spłat. Zazwyczaj banki wymagają, aby kredytobiorca spłacił całość pożyczki do daty zwartej w umowie.

Możliwe jest jednak, że zawarte porozumienie określa spłaty minimalne, czyli spłaty ratalne. Największe szanse na otrzymanie takiego typu pożyczki mają przedsiębiorstwa, posiadające stabilną sytuację finansową i odpowiednie zabezpieczenia. Dlatego też młode firmy rzadko mogą liczyć na skorzystanie z takiego rozwiązania. „Obrotówki” przyznawane są najczęściej przedsiębiorstwom posiadającym minimum 12 miesięczny okres działalności.

Biorąc pod uwagę współczesny rynek finansowy, dysponujący rozwiązaniami, które
są w stanie zminimalizować ryzyko niepowodzenia, kredyt obrotowy może być nie tylko zabezpieczeniem finansowym, ale także trampoliną, która może pozwolić naszemu przedsiębiorstwu na wkroczenie w wyższy poziom biznesu.

https://walczakfinanse.pl/kontakt/ z naszym doradcą kredytowym, który pomoże w uzyskaniu kredytu obrotowego na najlepszych warunkach.

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus